Pojídačka hříchů

O čem kniha je?

Čtrnáctiletá May je chycena při krádeži. A čeká ji trest. Není to ani smrt, ani doživotí. Něco mnohem horšího. Má se stát pojídačkou hříchů. Nejnenáviděnější osobou, která je nucena žít na okraji společnosti.

A co přesně práce pojídačky hříchů obnáší? Musí navštěvovat umírající, od nichž si vyslechne hříchy, kterých se za celý život dopustili a následně z jejich rakve sníst všechno jídlo, které ony hříchy symbolizuje. 

Jak se mi líbila?

Tohle byla bomba! Pojídačka hříchů je skvělá historická fikce, doplněná o menší detektivní zápletku, s tak originálním námětem, který byl tím hlavním důvodem, proč jsem si knihu chtěla přečíst :)          

Musím vás však upozornit, že kniha rozhodně není pro slabší povahy, jde o příběh surový, drsný, popisující veškerou bídu, krutost, mučení, špínu, hnus... Má velmi nepříjemnou a autentickou atmosféru, která se přenese i na vás. Já osobně bych si třeba nedokázala představit, že u knihy budu něco jíst :O

Tahle knížka má úplně vše, co jsem od ní čekala. A vlastně i mnohem víc! Nečekejte v ní totiž žádná klišé, zbytečné love story, předvídavé situace, ale opravdu velmi atmosférickou věc, ze které vám místy nebude asi úplně dobře. To vše dělá knihu tak parádní a já jsem N A D Š E N Á!

Tohle je rozhodně jedna z nejlepších knih letošního roku! :)

Ve spolupráci s Nakladatelství HOST.

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Megan Campisi
Počet stran: 327 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2021
Anotace:
Říká se, že existují jen dva druhy příběhů: muž se vydává na cestu a do města přijede cizinec. Je však ještě třetí: žena poruší pravidla.
Čtrnáctiletá May je zatčena za krádež a brzy se dozví rozsudek: stane se pojídačkou hříchů. Jednou z nenáviděných žen, které musejí vyslechnout zpověď umírajících, během pohřebního rituálu sníst jídla symbolizující hříchy a odcházejícím duším tak umožnit vstup do nebe. Samy však zůstávají poskvrněny cizími proviněními a jsou odsouzeny k životu na okraji.
Nově nabytá identita už navždy němé a pro společnost raději neviditelné pojídačky hříchů však May otevírá jiné dveře. Když začnou za podivných okolností umírat královniny komorné a ona musí z rakví sníst hříchy, které mrtvé nespáchaly, rozhodne se May pátrat po tom, proč ženy musely zemřít a kdo si jejich smrt přál.
Pojídačka hříchů nabízí poutavý příběh o zradě a lsti, o smrtelném tajemství a mlčení, o ženách mocných i společensky vyloučených, o moci, ale také o zvláštní svobodě, které se těší vyděděnec bez jakékoli naděje na spásu.

Publikováno: 19. 03. 2021