Strašák

O čem kniha je?

Listopad 1944, válečné nacistické Německo.

Inspektor Heller má na starosti vyšetřování několika mordů, které má na svědomí zřejmě sériový vrah přezdívaný Strašák. Ten policii uniká a zůstává ukryt v temných ruinách města.

#nacisté

#Německo

#krimi

#sériovývrah

#druhásvětová

#bombovéútoky

Jak se mi líbila?

S touhle knihou jsem měla od začátku problém. Ne a ne se začíst, ač to paradoxně nebylo vůbec špatně napsané. Ovšem ten děj.. Rozvleklý, nezajímavý, nedělo se tam vlastně pořádně nic, co by dokázalo udržet moji pozornost - a to tam docházelo k vraždám! :D Jelikož jsem si tuhle knihu chtěla přečíst hlavně kvůli sériovému vrahovi a jeho řádění, tak tam bylo na můj vkus doopravdy žalostně málo akce.

Co se mi ale na druhou stranu vážně líbilo, bylo prostředí, do kterého autor příběh zasadil a jak autenticky vykreslil atmosféru válečného Německa. To je trochu paradox, jelikož já válečné knihy příliš nevyhledávám.

No, tahle kniha je pro mě v závěru dost zklamáním. A přitom má na GoodReads 3,93! Nechápu, asi mi to holt nesedlo.

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 40 %

Autor: Frank Goldammer
Počet stran: 312 s.
Nakladatelství: Vendeta
Datum vydání: 2021
Anotace:
V listopadu 1944 je život ve válečných Drážďanech téměř k nevydržení. A když se k nesnesitelným životním podmínkám ještě přidá strach z neznámého zabijáka, musí zasáhnout kriminální inspektor Max Heller. Ve městě je postupně nalezeno několik mrtvých mladých žen. Všechny byly před smrtí krutě mučeny a jejich těla jsou nelidsky zohavená. Mezi lidmi se šíří pověsti o hrozivém vrahovi – Strašákovi – plížícím se během nočních leteckých poplachů zatemněným městem. V chaotických posledních dnech druhé světové války pátrá Max Heller nejen po pachateli bestiálních vražd, ale bojuje i se svým nadřízeným, fanatickým nacistou, který evidentně něco tají. Naděje, že byl Strašák zabit při velkém bombardování města v únoru 1945, se ukáže jako lichá. Maxovo vyšetřování tudíž pokračuje i po obsazení Drážďan Rudou amádou….

Publikováno: 16. 03. 2021