Tajemství pramenů

O čem kniha je?

 Dvě dějové linie, které od sebe dělí 90 let a spojuje jedno jezírko opředené legendou, která praví, že jeho prameny mají léčivou moc. Ale pozor, jezero dává, ale jezero také bere...

Jak se mi líbila?

Začala bych jen drobným poznatkem - s označením duchařský horor značně nesouhlasím. Mysteriózní příběh? Ano, může být. To je však tak jediná věc, kterou mohu knize vytknout.

Originální, temné, melancholické, zároveň však něžné, poetické a neskutečně atmosférické. Příběh plynul pomalu a polehounku se nám odkrývala další a další tajemství, poznávali jsme naše postavy hlouběji a obě dějové linie se krásně propojily.

Rozhodně nečekejte akcí a děsem nabitý příběh. Tohle je úplně jiná Jennifer McMahon, než na jakou jsme zvyklí. Alespoň já to tak vnímám. Pokud jste naladěni na mysteriózní, klidný, melancholický příběh, který ve vás zůstane, přečtěte si to. Věřím, že se vám bude líbit tak, jako mně :)


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 90 %Autor: Jennifer McMahon
Počet stran: 352 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2022
Anotace:
Když psycholožka Jackie najde devět nepřijatých hovorů od své starší sestry Lexie, zprvu se domnívá, že se jedná jen o další ze sestřiných manických stavů, při nichž se často ocitá mimo realitu. Právě kvůli nim s ní Jackie před více než rokem přerušila kontakt. Druhý den je ale Lexie nalezena mrtvá – utopená v jezírku na babiččině pozemku. Když Jackie dorazí na místo a probírá se věcmi po své sestře, dozvídá se, že Lexie zkoumala historii rodiny a tohoto sídla. A tak se sama rozhodne ponořit do výzkumu a pomalu jí dochází, že toto místo skrývá mnohem temnější minulost, než si vůbec kdy dokázala představit.
Píše se rok 1929 a sedmatřicetiletá, čerstvě vdaná Ethel Monroeová zoufale touží po miminku. Ve snaze ji trochu rozptýlit ji manžel Will vezme na výlet do Vermontu, kde byl právě dostavěn moderní přepychový hotel, jenž se pyšní přírodními prameny, velkým lákadlem pro hosty. Během pobytu zde Ethel zjišťuje, že je místní voda opředená legendami. Údajně totiž plní přání. Netuší však, že když jezírko dává, stejnou měrou také bere.
Strašidelný, velice čtivý román plný zvratů, z něhož budete mít husí kůži po celém těle. The Drowning Kind je moderní duchařský příběh, jenž je důkazem toho, že minulost, ač často pozapomenutá, je ve skutečnosti blíž, než si myslíme.

Publikováno: 24. 07. 2022