Playground

Hlavní postava Jasmine – vedoucí švédské armády. Během akce v Kosovu je střelena do zad a na necelou minutu se jí zastaví srdce a ona při tom spatří čínské přístavní město. Od té chvíle už není nic jako dřív. Jasmine je hospitalizována na psychiatrii – věří totiž, že město, které spatřila, je skutečný rozcestník mezi životem a smrtí, avšak okolí se jí snaží vysvětlit, že to byl jen sen a nic takového neexistuje. Jasmine se od té doby snaží žít jiný život a na tuto zkušenost zapomenout. Osudnou se jí však stane autonehoda, kvůli které se opět ocitne v přístavním městě, kde bude nucena bojovat o život a o to, aby se mohla vrátit zpět do říše živých.

Od prvních řádků si budete říkat, co se asi z tohoto příběhu vyklube. Na jednu stranu to bylo (jako vždy) čtivě napsané, ovšem na tento druh žánru jsem si musela během čtení zvykat a dost přizpůsobovat i mé očekávání. Já vlastně ani nevím, jak tuto knihu hodnotit. Pravidelný Keplerův čtenář je zvyklý od prvních stránek pociťovat napětí, vzrušení a nemůže se od čtení odtrhnout. Tady si od první stránky říkáte: „Co to sakra je, tohle nepsal Kepler!“ :D Musím ovšem uznat, že místy to bylo opravdu napínavé a často jsem společně s hlavní hrdinkou pociťovala nespravedlnost a přála si, abych ji mohla nějak pomoct.

Myslím, že u této knihy mají výhodu ti, kterým se Kepler dostal poprvé do rukou.

Naopak ti, kteří (stejně jako já) ho mají načteného, musí udělat jediné – ZAPOMENOUT na předešlého Keplera. Tento je nový, bez Joony Linny :( a na mě až příliš mysteriózní,...

Summa summarum - tento žánr není pro mě to pravé ořechové, avšak přečíst se to dá během dvou dnů. Teď ale prosím zase nějakou tradiční Keplerovskou detektivku!

Mé hodnocení: 75 %

Autor: Lars Kepler
Počet stran: 434 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2016

Anotace:

Přístavní město plné násilí je nebezpečné místo. A ze všeho nejnebezpečnější je dětské hřiště.

Jasmin Pascalová-Andersonová má hodnost poručíka švédské armády. Během mise NATO v severním Kosovu se její jednotka ocitne v boji. Jasmin ztratí dva ze svých mužů a sama je těžce zraněna. Na celých čtyřicet vteřin se jí zastaví srdce, načež je znovu přivedena k životu. Po probuzení mluví o své zkušenosti z klinické smrti: byla převezena do tajemného přístavního města, které představuje přechod mezi životem a smrtí a panuje v něm krutý a nespravedlivý systém. Jasmin je ze svých zážitků zmatená a rozrušená. Co se jí stalo během těch vzácných vteřin, kdy se jí zastavilo srdce? A jak se jí podařilo z města uniknout a vrátit se do života?

Publikováno: 13. 09. 2016