Poslední, kdo zůstal

O čem kniha je?

Jaké bylo žít v tom domě? Maggie Holtová je na takové otázky zvyklá. Před pětadvaceti lety se s rodiči Ewanem a Jess nastěhovala do Baneberry Hall, velkého viktoriánského sídla ukrytého v lesích amerického státu Vermont. Po pouhých třech týdnech však odtamtud uprostřed noci prchli...

Jak se mi kniha líbila?

Má první autorova kniha a teda rozhodně ne poslední! Strašně dobře se to četlo, skvělé zvraty, až se mi nechce souhlasit s označením #thriller, páč za mě to byl #horůrek a duchařina jak vyšitá,...a nebo ne?:))))

Motiv strašidelných domů mě dost baví a tady musím říct, že mě velmi mile překvapil závěr knihy a celkově ten koncept dvou dějových linek, z nichž jedna se snaží vyvrátit tu druhou:)) Na plný počet to není, ale bavilo mě to moc:) 

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 80 %


Autor: Riley Sager
Počet stran: 368  s.
Nakladatelství: Vendeta
Datum vydání: 2021
Anotace:
Jaké bylo žít v tom domě? Maggie Holtová je na takové otázky zvyklá. Před pětadvaceti lety se s rodiči Ewanem a Jess nastěhovala do Baneberry Hall, velkého viktoriánského sídla ukrytého v lesích amerického státu Vermont. Po pouhých třech týdnech však odtamtud uprostřed noci prchli. Ewan tuto traumatickou zkušenost později vylíčil v knize s názvem Dům hrůzy. Jeho popis strašidelných událostí a setkání se zlými duchy se stal celosvětovým fenoménem soupeřícím v popularitě se slavným Hororem v Amityville.
Dnes se Maggie věnuje rekonstrukcím starých domů a na žádnou z věcí zmíněných v otcově knize si nevzpomíná. A ani jim nevěří. Duchové přece neexistují. Když Maggie po otcově smrti Baneberry Hall zdědí, vrátí se tam, aby dům zmodernizovala a připravila k prodeji. Návrat domů pro ni však není vůbec jednoduchý. Ve stínech číhají postavy z minulosti, které dobře zná z Domu hrůzy. Místní lidé navíc nejsou nadšení, že jejich malé město získalo kvůli Maggiinu otci nechvalnou slávu. Ještě znepokojivější je samotný dům – místo plné pozůstatků jiné doby, které jsou svědectvím temných skutků. Maggie zažívá zvláštní příhody jako vystřižené z otcovy knihy a postupně se začíná klonit k názoru, že si možná zase tolik nevymýšlel.

Publikováno: 17. 01. 2024