Panda a dráček

O čem kniha je?

Panda a dráček spolu putují ročními obdobími a zamýšlejí se nad životem, jeho strastmi a radostmi.

Jak se mi líbila?

Kniha je inspirovaná budhistickou filozofií. Dýchne na vás skrze svou jednoduchost neskutečně klidnou až meditativní atmosféru a vy cítíte, že i když jsou ty myšlenky a rozhovory prosté, vlastně jsou nesmírně hluboké a pravdivé. Připomínají nám, že život sice není někdy zrovna jednoduchý, ale je důležité ty nehezké situace překonat a načerpat z nich sílu a sebevědomí do dalších dnů.

Mile mě překvapilo, jak rychle se mě tak zdánlivě banální myšlenky dokázaly dotknout a vlastně i vyklidnit. Líbilo se mi to, moc.


Ve spolupráci s Knihkupectví Luxor.

Mé hodnocení: 90 %


Autor: James Norbury  
Počet stran: 160 s.
Nakladatelství: Pragma
Datum vydání: 2022
Anotace:
Pociťte uklidňující vliv pandy, která vám připomene širší souvislosti a naučí vás ocenit jednoduchost všedních okamžiků. Podívejte se své okolí zvídavým okem dráčka, přítele, který je možná malý, ale zato má velké srdce. Přátelé panda a dráček společně putují ročními obdobími. A přestože občas sejdou z cesty, vždy tak objeví úžasné věci. Prožívají radosti i strasti, které nás všechny spojují. Učí se žít v přítomnosti, smířit se s nejistotami a společně nacházejí sílu k překonání životních překážek. Dobrodružství pandy a dráčka jsou inspirována budhistickou filozofií a spiritualitou a obsahují myšlenky, které autorovi pomohly v těch nejtěžších časech.

Publikováno: 28. 05. 2022