Tropické noci

O čem kniha je?

Psychologický thriller o tajemstvích, která měla zůstat navždy skryta...

Jak se mi kniha líbila?

Thriller jsem delší dobu nečetla, tak jsem se těšila, že si jeden zase naservíruji :)

Moc dobře se mi četl, líbila se mi ta atmosféra, tak tíživá, mlhavá, k tomu cítíte určitou nedůvěru k hlavnímu hrdinovi a vy tak napnutí čekáte, kam to celé bude směřovat a hlavně jak se se zjištěním, co se kdysi odehrálo a co se asi děje právě teď, hlavní hrdina popasuje. Konec mohu za mě označit jako překvapivý, možná bych si ho dovedla představit i trochu jinak, ale tak autor to zakončil tak, jak chtěl :)

Rovněž bych se nebránila ještě více informacím ohledně minulosti našeho hrdiny, pár desítek stran navíc by mi nevadilo:) suma sumárum - bavilo:)

Btw. Budu se opakovat, ale.. ta obálka! Prostě Host no❤️

Ve spolupráci s Nakladatelstvím Host.


Mé hodnocení: 70 %


Autor: Jakub Fránek
Počet stran:  s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2024
Anotace:
Psychologický thriller o tajemstvích, která měla zůstat navždy skryta Eduard Klajner je samotář, který se o dění kolem sebe příliš nezajímá. Žije ve svém chátrajícím domě v malé moravské vesnici a jeho dny plynou jeden za druhým. Kraj sužuje vlna letních veder, v níž se čas stává téměř nehybným. Jednoho tropického večera Eduardův život nenávratně naruší hrůzný objev ve vlastní zahradě — u košaté třešně najde přivázanou mladou dívku, která ztratila vědomí, a možná už nedýchá. A právě tento okamžik vnese do jeho zdánlivě poklidného žití zásadní zlom. Tíseň, jež na něj padne, je neúprosná a on potřebuje za každou cenu odhalit pravdu. Nejen o své rodině, o událostech z dětství, o dávných kamarádech, kteří zmizeli bůhvíkam, ale především sám o sobě.

Publikováno: 05. 06. 2024