Klub monster

O čem kniha je?

Příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, rok 1978 a 2019, napínavě vykresluje svět psychiatrického sanatoria Domova na kopci, u jehož zrodu stála doktorka Helena Hildrethová, babička dvou osiřelých dětí, Violety a Erika, kterým věnuje veškerou svoji péči, pozornost a lásku, ale něco se zdá být přeci jen špatně...

Jak se mi líbila?

Jennifer McMahon je má oblíbená autorka, četla jsem od ní vše a úplně nejradši mám Zimní lidé (to je duchařina jako blázen!!!) a Tajemství pramenů (to bylo taaak atmosférické, poetické, melancholické, temné, no krása).

Klub monster se na obálce pyšní pojmem "duchařský horor", s čímž nemohu souhlasit. Spíš je to lehce šmrncnuté mysterióznem. Knížku bych klidně zařadila do škatulky "horor pro děti", sice to místy bylo dost napínavé, ale horor si představuji trochu jinak :)

Ovšeeem četlo se to parádně (jako vždy), ta část ze současnosti mě teda upřímně zase až tak nebavila, zato ta dějová linie z minulosti? Ta byla parádní! A ten konec? Z toho jsem měla nejdřív rozporuplné pocity, ale po čase musím uznat, že se mi vlastně docela líbil:)


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 60 %Autor: Jennifer McMahon
Počet stran: 360 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2023
Anotace:
Příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách, rok 1978 a 2019, napínavě vykresluje svět psychiatrického sanatoria Domova na kopci, u jehož zrodu stála doktorka Helena Hildrethová, babička dvou osiřelých dětí, Violety a Erika, kterým věnuje veškerou svoji péči, pozornost a lásku.
Jednoho dne ale do rodiny přichází nová dívka, tichá a bojácná Iris. Violeta nadšeně vítá svoji novou sestru a přijímá ji do svého klubu monster, kde spolu s bratrem rozebírají vlastnosti jednotlivých netvorů a sepisují způsoby, jak je zničit. Minulosti ale nelze uniknout a Via pomalu zjišťuje, že její dětské představy o monstrech nabývají až hrůzně skutečné podoby.

Publikováno: 10. 06. 2023