Kdysi dávno v budoucnu

Když mě Jaroslav Konvička oslovil s nabídkou, zda nechci zrecenzovat některou z jeho knih, začala jsem googlit a hned mě do očí trkla ta krásná obálka, která ve mně evokovala tu Malého prince a bylo rozhodnuto - Kdysi dávno v budoucnu potřebuji :)

O čem kniha je?

Jedná se o sbírku několika krátkých povídek, které se svými tématy dotýkají mezilidských vztahů, filosofických myšlenek či a obecně života a smrti. 

Jak se mi líbila?

Obálka už napovídá, že kniha bude plná kouzelné atmosféry a povídek k zamyšlení, přesně tak, jak tomu bylo u Malého prince. A mám radost, že tomu tak vskutku bylo! :) Knížka obsahuje plno kratičkých povídek, které jsou plné mouder, každý si v nich najde to, co bude chtít.. Některé zahřejí u srdce, některé vás rozesmutní, u některých se po jejich dočtení pozastavíte a budete ještě pár chvil nasávat onu myšlenku, která v nich byla ukryta. Vedle toho jsem v některých ale nenašla nic, což je asi úplně v pořádku, protože to, co si z nich odnesete je jen a jen na vás :) Za mě si autor nechal to nejlepší na konec! Poslední povídka - ta je má nejmilejší.

Kdysi dávno v budoucnu je opět knižní jednohubka, kterou budete mít přečtenou cobydup, ale já osobně doporučuji při jejím čtení nespěchat a každou povídku si vychutnat pěkně pomalu. Na závěr nesmím zapomenout zmínit jednu velkou přednost knihy a tou jsou její ilustrace! Zároveň je ale obrovská škoda, že jich nebylo víc.

Ve spolupráci s Jaroslavem Konvičkou.

Mé hodnocení: 75 %

Autor: Jaroslav Konvička
Počet stran: 100 s.
Nakladatelství: MaHa
Datum vydání: 2020
Anotace:
Sbírka krátkých povídek a několika haiku, která se svým smyslem dotýká téměř všech stránek lidského života. Obsahuje příběhy z běžných mezilidských vztahů, situace vyvolané vlastnostmi člověka, ale také hluboce filosofické až duchovní povídky s lehkým závanem filosofie východu, převážně zenu.

Publikováno: 09. 06. 2020