Smrt v domě Gillespieů

O čem kniha je?

Elle právě dokončila univerzitu a nemůže uvěřit svému štěstí, když po náročném období posledních zkoušek dostane příležitost strávit celý měsíc hlídáním nádherné, starobylé usedlosti rodiny Gillespieových..


Jak se mi kniha líbila?

Tentokrát se v knize ukrývá více příběhů, a to rovnou 4! Hlavní příběh, Smrt v domě Gillespieů, byl, řekla bych, taková klasická hororovka ve strašidelném domě. Nečekejte nic extra originálního, ale za to něco, co se čte neskutečně lehce, kdy děj odsýpá, vy hlavní hrdince přejete hlavně aby to přežila a v duchu neustále nadáváte, ať tam proboha neleze!! :D atmosféra příjemně houstne, až se postupně dostanete k vysvětlení, co se to v tom domě, sakra, děje:) Trochu mě mrzí ten závěr knihy, kdy mi přišlo, že to autorka tak halabala zakončila, jako by to už chtěla uzavřít co nejrychleji. Možná jí křivdím, ale tak to na mě působilo.. Ovšem ty další povídky mě neskutečně bavily, všechny tři! Já jsem holt holka povídková a když se navíc jedná o horory, tak to je moje:) Skvělé nápady a atmosféra!


Celkově knihu hodnotím spíše jako průměr, který mě ale bavil, jako všechno, co Darcy Coates napíše, jinak bych se k jejím knihám neustále nevracela, že❤️


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 65 %


Autor: Darcy Coates 
Počet stran:  272 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2024
Anotace:
Elle právě dokončila univerzitu a nemůže uvěřit svému štěstí, když po náročném období posledních zkoušek dostane příležitost strávit celý měsíc hlídáním nádherné, starobylé usedlosti rodiny Gillespieových. Dvě staletí stará rezidence je vzdálená více než hodinu jízdy od města a je obklopená hustými lesy. Elle se těší, až prozkoumá všechna tajemství, která takový dům jistě ukrývá. Za domem se dokonce nachází hřbitov s náhrobky, na kterých je stejný rok úmrtí.
Temná a smrtící historie domu se začíná rychle proplétat s Elleiným vlastním životem. Zjistí, že dům postavil Jonathan Gillespie, tyranský vůdce kultu Temnoty. Ten je sice dávno mrtvý, ale jak Elle záhy zjistí, je docela možné, že se doposud ukrývá v temných zákoutích domu. A čeká na svoji pomstu.
Povídka „Smrt v domě Gillespieů“ je jedním ze čtyř strašidelných příběhů ve stejnojmenné knize královny hororů Darcy Coatesové.

Publikováno: 25. 05. 2024