Pusťte světlo do tmavého večera

O čem kniha je?

Příběh je založený na vztazích našich hlavních hrdinů, jejichž osudy se intenzivně prolínají. Je o rozchodech, zklamáních, návratech, každodenních strastech. O tom, že kdybychom spolu jednali narovinu, byli ke druhým, ale také sami k sobě, upřímní, mohlo by se nám mnohem lépe žít..

Jak se mi kniha líbila?

Dala jsem si za cíl číst mnohem víc knihy z našeho českého rybníčku a mít tak větší přehled o tom, co u nás vychází:) Pokud chcete i vy číst víc českých autorů, tak určitě doporučuji třeba tuhle knihu. Četla se lehce, bavila mě a navíc ta obálka? Krása, klasický Host❤️


Ve spolupráci s Nakladatelstvím Host.

Mé hodnocení: 70 %Autor: Jan Kholl 
Počet stran:  205 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2024
Anotace:
Motýlí křídlo umí způsobit uragán. A co teprve společný víkend na chatě? Třicetiletá Valérie je nervově labilní, polyká tabletky na uklidnění a utvrzuje se v tom, že nesnáší děti. Petr se po mnoha letech manželství rozvádí a upadá do osamění a beznaděje. Veronika se musí vyrovnat se smrtí manžela, kterého podváděla. Jaromír by chtěl založit rodinu, ale nedokáže navázat normální vztah se ženou. Víkendové setkání na horské chatě zdánlivě nemůže na osudech této nesourodé čtveřice nic změnit. Přesto se po návratu domů poklidné životy hrdinů začnou ubírat nečekaným směrem. Stačí pár drobných impulzů, aby se otevřely staré rány a nové otázky — vážně musí Petr zůstat sám? Opravdu by Valérie dítě nezvládla? A mohla kdysi Šarlotina smrt bolet o něco méně?

Publikováno: 25. 05. 2024