Astrid Lindgrenová

O čem kniha je?

Snad každý z nás vyrůstal na některém z příběhů od Astrid Lindgrenové:) Já milovala Děti z Bullerbynu a malého detektiva Kalleho :) většina ji má ale jednoznačně spojenou s Pipi Dlouhou punčochou:)

Jak se mi líbila?

Musím přiznat, že o samotné autorce jsem nevěděla téměř nic, až na fakt, že pochází ze severu.. a tak jsem vděčná nakladatelství Metafora, že vydalo tento životopisný román, navíc s tak propracovanou obálkou, četl se parádně:)

A vůbec se nedivím, že její knihy milují děti po celém světě, Astrid Lindgrenová byla totiž žena s duší dítěte, které v sobě uchovávala až do posledních dní a skutečnost, že dokázala vnímat svět očima dítěte, se propsala i do jejích knih. Děti milovala, bojovala za ně celý život, byla neskutečně inspirativní, děsně se mi líbil její pohled na život, i to, jakým způsobem ho žila. V mnohém mi připomínala mou mamku :)

Máte-li rádi životopisné knihy, tuhle mohu z celého srdce doporučit, bylo to krásné čtení! Knihy Astrid Lindgrenové jsou výjimečné a já už se těším, až Elinku jednou seznámím (nejen) s partičkou z Bullerbynu:)


Ve spolupráci s Nakladatelstvím Grada.

Mé hodnocení: 90 %Autor: Susanne Lieder
Počet stran:  316 s.
Nakladatelství: Metafora
Datum vydání: 2024
Anotace:
Každý zná její jméno, každý četl její příběhy, ale kdo opravdu ví, jaká byla? Nevšední životní příběh slavné autorky legendárních dětských knih jako Pipi Dlouhá punčocha, Děti z Bullerbynu a mnoha dalších ve vydařeném životopisném románu německé autorky Susanne Lieder. Pohlédněte spolu s ní za zrcadlo.

Publikováno: 24. 04. 2024