Pán hory

Kniha mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s Knihkupectvím Luxor za účelem recenze.

O čem kniha je?

 Inspektorka Leonore Askerová s kolegy moc nevychází, proto ji odsunuli do Oddělení ztracených duší, kde se zabývá odloženými případy. Ale i tam se začne řešit aktuální zmizení místní dívky...

Jak se mi kniha líbila?

Přesně TAKHLE má vypadat poctivé krimi! Upřímně nejdřív jsem váhala, zda do knížky jít, přece jen má přes 500 stránek a já toho času na čtení zase tolik nemám :( lákalo mě ale její hodnocení na GR:)

Naštěstí už po pár stránkách nastalo jedno velké UF! Tohle bylo tak skvěle napsaný, nešlo přestat číst! Chytrý, promyšlený, navíc s bezvadnýma postavama, autor pěkně pomaloučku polehoučku budoval napětí, až to došlo do situací, kdy mi srdce bušilo jako o závod, kdy jsem byla fakt hodně vystresovaná a musela to i nahlas komentovat :D já jsem hodně nadšená! Všichni milovníci severských krimi příběhů, tohle musíte číst!

A kdyby to někdo zfilmoval, nezlobila bych se, vůbec :))) Těším se na další díly!


Mé hodnocení: 95 %Autor: Anders de la Motte 
Počet stran: 512 s.
Nakladatelství: Kalibr
Datum vydání: 2024
Anotace:
Novinka od mistra krimi, tentokrát pro fanoušky severských thrillerů – stejně jako klasici Jo Nesbo a Stieg Larsson nás nechá nahlédnout do temných stránek lidského nitra. Inspektorka Leonore Askerová s kolegy moc nevychází, proto ji odsunuli do Oddělení ztracených duší, kde se zabývá odloženými případy. Ale i tam se začne řešit aktuální zmizení místní dívky. Jak to souvisí s maketou města, kam zničehonic přibyla nenápadná figurka? S opuštěnými budovami a zákoutími, jejichž objevování se pro někoho stalo vášní? Leo se brzy ocitá na stopě sériového únosce. Je odhodlaná ho chytit. A on prahne po další trofeji.

Publikováno: 11. 03. 2024