Supermáňa: No jasně!

O čem kniha je?

Máňa se snaží přijít na to, v čem je opravdu dobrá.

"Supermáňa je knížka vysázená písmem Dyslexie s odstíněnými celky. Díky tomu si můžou čtenáři začátečníci zlepšit techniku čtení. Především se ale stejně jako Máňa můžou pustit do hledání svých silných stránek."

Jak se mi kniha líbila?

Jak už autorka v anotaci zmiňuje, je to kniha pro čtenáře i nečtenáře, a to hlavně díky mnoha obrázkům a textu, kterého je v knize tak akorát, takže můžu klidně Elince ukazovat obrázky a u toho číst příběh, aniž bych ji "obtěžovala" sáhohlouhým textem a ona už netrpělivě chtěla otáčet stránku :D takže to je plus pokud chcete knížku pořídit fakt mrňavým dětem:)

Ten příběh je ale samozřejmě to nejdůležitější a je určitě vhodný pro starší děti (ideálně 5+), je v něm ukryté krásné poselství a to, že každý z nás něco umí, i když se nám na první pohled může zdát, že ne:)) Je důležité hledat své silné stránky, umět se ocenit i když se třeba jedná o maličkosti, budovat zdravé sebevědomí, a to už od mala a tahle knížka se k tomu perfektně hodí :)


Ve spolupráci s Knihkupectví Luxor.

Mé hodnocení: 100 %
Autor: Ester Stará, Milan Starý 
Počet stran:  64 s.
Nakladatelství: Pikola
Datum vydání: 2023
Anotace:
Máňa se snaží přijít na to, v čem je opravdu dobrá. Všichni kolem něco umí. Eda hází žabky přes celý rybník, Vilda má čich jak ohař, Ája s Ninou trousí básničky jak drobky z rohlíku, Mates umí báječně odpočívat. Co je ale Mánina superschopnost? Supermáňa je knížka vysázená písmem Dyslexie s odstíněnými celky. Díky tomu si můžou čtenáři začátečníci zlepšit techniku čtení. Především se ale stejně jako Máňa můžou pustit do hledání svých silných stránek. Čtení i pro nečtenáře!

Publikováno: 06. 12. 2023