Hrůza na Šibeničním vrchu

O čem kniha je?

Už 10. díl mé oblíbené hororové série Strašidelné domy (btw. není nutné číst sérii postupně, každý díl má své vlastní postavy i příběh, ničím na sebe nenavazují).

Margot zemřou rodiče a tak se vrací do rodného města, ve kterém několik let nebyla, aby se účastnila pohřbu a vyřešila dědictví. Rodiče měli prosperující vinařství a ona jako jediný potomek je ta, které teď vše připadne. K tomu ale i dům, o kterém jsou všichni z města přesvědčeni, že v něm straší...

Jak se mi kniha líbila?

Tuhle sérii mám fakt ráda, i když má k pořádnému hororu daleko, baví mě ten koncept strašidelných domů:) Navíc je to taková sázka na jistotu - autorka píše opravdu čtivě, takže každý díl slupnu jak malinu a jen tak lehoulince, příjemně se u toho bojím, takže když nemám náladu vyloženě na nějaké šílené mordy, je to ideální čtení:)

No a jak si vedl tento díl? JÁ JSEM NADŠENÁ!❤️

Za mě je to konečně díl, u kterého jsem se několikrát faaakt bála! Báječná atmosféra, báječná + super postavy, oblíbila jsem si jich hned několik, no a ten příběh? Výborný, sice ne vyloženě originální, ale krásně zpracovány, hluboký, ke konci mě několik scén až dojalo.. :(

Tento díl s klidným svědomím pasuji na nejlepší z celé série! V kontextu celé série a mých pocitů po dočtení, toho jak jsem byla příběhem tak pohlcená, tak nemůžu jinak než dát plný počet:)) 

Autorka se v lecčem vážně zlepšila, tak se moc těším na další díl, snad vyjde brzy:))

Mé hodnocení: 90 %


Ve spolupráci s Knihy DobrovskýAutor: Darcy Coates
Počet stran: 416  s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2023
Anotace:
Rodina Hullových vlastní vinařství Šibeniční vrch již po několik generací. Jejich víno sbírá jedno ocenění za druhým, podnik prosperuje a rodině se daří. Kdesi v minulosti však číhá kletba. Hullovi se služebnictvem obývají rozlehlý starý dům na vrcholu kopce, k němuž se váže pochmurná pověst. Kdysi na něm stála šibenice, na které skončily životy stovek odsouzenců.
Krvavá historie je dávno zapomenutá a všechno se zdá v nejlepším pořádku, než jsou oba manželé nalezeni mrtví. Dům i vinařství připadnou jako dědictví jejich dceři Margot. Je to už více než deset let, kdy Margot Hullová naposledy spatřila dům svého dětství. Když ji rodiče poslali pryč, byla ještě malá, a tak si jen stěží vybavuje jeho temné chodby a zákoutí.
Nyní je zpátky, aby rodiče pohřbila a ujala se svého dědictví. Doposud ale netuší, jaká pravda se na pozemcích, které jsou nyní její, skrývá. Sama v rozlehlé, chátrající budově je nucena postavit se tváří v tvář hrůzám minulosti – a přiznat si, že se možná stane další obětí domu, který nikdy nespí...

Publikováno: 16. 12. 2023