Marek Dvořák: Mezi nebem a pacientem

O čem kniha je?

Novinář Martin Moravec zpovídá lékaře letecké záchranky pana Marka Dvořáka.

Jak se mi líbila?

Další výborná kniha pana Martina Moravce! :) Tentokrát z lékařského prostředí, především toho leteckého. 

Nesmírně zajímavé čtení, pan autor si opět vybral skvělého člověka, s jehož životem chtěl své čtenáře seznámit. Miluju, jak je na panu Dvořákovi skrze stránky cítit ta obrovská láska a zapálení pro své životní poslání - léčit. A zachraňovat.

Pokud bych měla komukoli doporučit nějakou knihu, a to i člověku, který běžně nečte, byla by to právě tahle, jednoznačně! 

Užila jsem si každou jednu stránku. Dozvěděla se hromadu zajímavých a užitečných informací. Nahlas se smála, několikrát brečela... Skvělá práce!! :)


Ve spolupráci s Knihkupectví LUXOR


Mé hodnocení: 100 %Autor: Martin Moravec
Počet stran:  328 s.
Nakladatelství: Martin Moravec
Datum vydání: 2023
Anotace:
Při jeho práci jde o vteřiny. Během nich se musí rozhodnout, vytěsnit emoce a často si i sáhnout na dno. Lékař letecké záchranky Marek Dvořák takové situace zažívá denně a teď i vás vezme do světa, o kterém snil už jako malý kluk. Jak vypadá práce doktora ve vrtulníku? Na které vzlety nikdy nezapomene? Kdy měl při zásahu strach a co už by ve službě nechtěl zažít? Je to vyprávění, při kterém se občas tají dech. Chvílemi je dojemné a jindy vás naopak rozesměje. Taky vás naučí, že při první pomoci se není čeho bát, a možná i přiměje víc přemýšlet nad tím, co v životě děláte.
Dvořák je mezi českými doktory svéráz. A to nejen kvůli mnoha tetováním, která má po těle. Pro kontroverzní názor nejde daleko, má osobitý smysl pro humor, ale zároveň je na každé jeho větě znát, jak moc medicínou žije. Když vypráví o pacientce, která ho po několika měsících od těžkého úrazu překvapila návštěvou a u které si myslel, že nemohla přežít, dojde i na slzy.

Publikováno: 01. 11. 2023