Wahala

O čem kniha je?

S přáteli je život vždycky veselejší. Jen se do něj nesmí vkrást pomsta.

Jak se mi kniha líbila?

Čekala jsem oddechový, vtipný příběh, který bude svižný a odpočinu si u něj. Upřímně, to se neodehrálo :(

Autorčin styl psaní mi nesedl, knížku jsem na své poměry četla docela dlouho, nezasmála se snad ani jednou a ten konec byl takový zvláštní, až moc hnaný na sílu a děsný wow efekt..

Nicméně abych nebyla jen kritická, všichni hledáme knihu, která v nás vyvolá emoce. Tahle je probudí zaručeně. Ačkoli vesměs negativní. S našimi hrdinkami budete prožívat jejich přátelství plné dramat, tajemství a komplikovaných, až toxických vztahů. Místy je to docela síla..

A teda ta obálka, ta je boží!❤️

Ve spolupráci s Nakladatelství Host.

Mé hodnocení: 50 %


Autor: Nikki May
Počet stran: 359 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2022
Anotace:
S přáteli je život vždycky veselejší. Jen se do něj nesmí vkrást pomsta.
Londýňanky Simi, Ronke a Boo jsou kamarádky na život a na smrt. V restauraci s nigerijskými specialitami, kde to voní domovem, dlouze a hlasitě probírají slasti i strasti svých životů: třeba nejnovější Rončin objev, z něhož se snad konečně nevyklube další nespolehlivý příživník, Booinu frustraci ze zdánlivě dokonalé rodinné idylky, která ji však spíše dusí, nebo Siminu strategii, jak manžela úspěšně přesvědčit o tom, že se snaží o dítě, přestože Simi tuhle snahu tajně sabotuje.
Když se k dobře sehranému trojlístku přidá čtvrtá — bohatá, krásná a neohrožená Isobel —, najednou se zdá, že všechny trable mají snadné řešení. Jenže ne nadarmo se Isobel přezdívá Wahala. A wahala, to znamená problémy. Náhle se ukazuje, že každá z kamarádek jich má mnohem víc než dřív. Odkud pramení Isobelina touha hatit štěstí ostatních žen? A kam až je kvůli tomu ochotná zajít?

Publikováno: 29. 11. 2022