Dům tajemných stínů

O čem kniha je?

Ve starobylých prostorách Northwoodu straší a muž, kterého si Sophie vzala, skrývá neodpustitelnou pravdu o sídle svých předků… a přízracích, které nyní pronásledují je oba.

Jak se mi kniha líbila?

Série Strašidelné domy asi unikla málokterému fanouškovi hororů???? Je boží, všechny díly jsou takové jednohubky, krom nejnovějšího, to už je řádná bichlička, taky obsahuje rovnou dva díly - Dům stínů a Tajemný dům. A liší se nejen v tom. Tentokrát se jedná o mnohem romantičtější příběh, který je výjimečně zasazen do historie, ze kterého vás bude opět příjemně šimrat po těle. Já si to pokaždé moc užívám :)


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 70 %Autor: Darcy Coates 
Počet stran: 438 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2022
Anotace:
Sophiina rodina zbankrotuje a jí se zhroutí svět. Ještě se ani nevzpamatovala, a už se jí nabízí nečekané řešení – o ruku ji požádá bohatý cizinec pan Argenton. Sňatek s ním zachrání její rodinu, ale Sophii odsoudí k životu v Northwoodu, rozlehlém a nepřirozeně temném sídle vzdáleném hodiny cesty od civilizace.
Sophie se snaží přizpůsobit svému novému postavení paní skličujícího domu. Příbuzní Josepha Argentona se chovají chladně a sídlo je něčím víc, než čím se být zdá.
Den po dni se Sophie neodvratně blíží k děsivému poznání. Ve starobylých prostorách Northwoodu straší a muž, kterého si vzala – a kterého začíná milovat –, skrývá neodpustitelnou pravdu o sídle svých předků… a přízracích, které nyní pronásledují je oba.

Publikováno: 28. 11. 2022