Bowie 75

O čem kniha je?

Martin Popoff zkoumá rockovou ikonu Davida Bowieho optikou pětasedmdesáti nejvýznamnějších životních událostí, úspěchů a souvislostí, které spoluutvářely jeho kariéru.

Jak se mi líbila?

David Bowie je jedna z mých životních lásek O:) Takže jakákoli kniha o něm u nás vyjde - musím ji mít! :D 

Zatím mě žádná jeho biografie nezklamala a ačkoli jsem toho o něm přečetla fakticky hodně, i tak jsem se v této knize dozvěděla pár nových informací. Navíc je kniha pojata zase trošku jinak, ne jako tradiční životopis, nýbrž zde autor vypíchl 75 klíčových událostí z Davidova života + v ní najdete fakt velké množství fotek a i něco navíc v kapsičce hned na začátku knihy :)

Já jsem moc spokojená! Jen škoda, že text není zarovnán do bloku, na to já jsem vycepovaná z vejšky a pokaždé, když tomu tak v knize není, hned mě to trkne do očí a lehce mi to kazí zážitek ze čtení, přitom to není tak těžký udělat pár kliknutí navíc a hned by to vypadalo dokonale! :D


Fotoukázka:

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 90 %Autor: Martin Popoff 
Počet stran: 208 s.
Nakladatelství: Pangea
Datum vydání: 2022
Anotace:
Martin Popoff zkoumá rockovou ikonu Davida Bowieho optikou pětasedmdesáti nejvýznamnějších životních událostí, úspěchů a souvislostí, které spoluutvářely jeho kariéru. Zmiňuje spolupráci s umělci jako Iggy Pop, Lou Reed, Brian Eno, Mick Jagger nebo kapelami Queen a Nine Inch Nails. Dále legendární Live Aid, koncert na počest Freddieho Mercuryho a Koncert pro New York, významné filmové a televizní role včetně snímků Labyrint a Muž, který spadl na Zemi nebo vystoupení v pořadu Saturday Night Live. Od debutové desky z roku 1967 až po album Blackstar vydané v lednu 2016 patřil Bowie mezi nejvlivnější hudebníky a živě vystupující umělce, i když neustále měnil svou identitu. Originální pohled na jeho životní cestu - od britského folkového zpěváka přes průlomový singl Space Oddity a glam rockové alter ego jménem Ziggy Stardust až po mnoho dalších jeho osobností - doplňují koncertní fotografie a momentky ze zákulisí, jakož i nejrůznější memorabilie. Kniha rovněž obsahuje přílohu s časovou osou, malbu zobrazující "Bowieho v průběhu let" a také dosud nepublikované lesklé fotografie či odnímatelný umělecký plakát. Jedná se o velkolepou poctu jedné z nejobdivovanějších hvězd rockové historie.

Publikováno: 18. 11. 2022