Pavouk

O čem kniha je?

Joona Lina se vrací s devátým případem… a opět mu jde o krk.

V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky...

Jak se mi líbila?

 Lars Kepler je láska. A na Pavouka se letos těšil snad každý fanoušek krimi :) Opět neskutečně čtivé, napínavé, místy fakt hodně, myslím, že budete potřebovat pauzy, abyste některé scény rozdýchali:)

Tentokrát k tomu všemu mám pár ALE. Za mě je tenhle díl taaak zbytečně natahovaný + spousta scén, které vám jednoduše hlava nebere, k tomu Sagy naprosto nelogické chování.. Nad některými jejími myšlenkovými pochody zůstával rozum stát :( Na předchozí díly tenhle rozhodně nemá. Určitě by mu prospělo mít tak o 100 stran méně..

Ale co tak pozoruju, tak s tímto názorem jsem v menšině. Mrzí mě to, ale já od jednoho z mých nejoblíbenějších spisovatelů čekala víc :(


Ve spolupráci s Nakladatelstvím HOST.

Mé hodnocení: 70 %


Autor: Lars Kepler
Počet stran: 530 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2022
Anotace:
Joona Lina se vrací s devátým případem… a opět mu jde o krk.
Před třemi roky dostala Saga Bauerová pohlednici s výhrůžným textem o pistoli s devíti bílými kulkami, z nichž jedna čeká na Joonu Linnu, a tvrzením, že zachránit ho může jedině Saga. Pohlednici sice Joonovi ukázala, ale čas plynul a hrozba upadla v zapomnění jako bezvýznamná provokace. Až doposud.
V Kapellskäru byl nalezen pytel s téměř rozpuštěným tělem. Na místě činu zůstala bílá nábojnice. Bestiální pachatel dává policii možnost zastavit sérii vražd tím, že rozluští složité hádanky.
Joona Linna a Saga Bauerová společně usilují o vyřešení zapeklitého případu a o záchranu vyhlédnutých obětí — dřív než bude pozdě. Ve svém pronásledování jsou čím dál zoufalejší. Co když se tento sériový vrah nedá zastavit? Co když už jsou sami lapeni v síti?

Publikováno: 05. 01. 2023